Alarmy w Jarocinie 

Systemy alarmowe

Systemy sygnalizacji włamania i napadu potocznie zwane systemami alarmowymi to podstawowy środek techniczny ochrony mienia.

Zadaniem systemu alarmowego jest ochrona naszego dobytku oraz naszego życia i zdrowia. Bardzo często klienci myśląc o systemie alarmowym, chcą tylko zabezpieczyć budynek przed potencjalnymi włamywaczami, zapominają, nie biorą pod uwagę takich sytuacji jak pożar ( czujki popż), zatrucie tlenkiem węgla (czujnik tlenku węgla), rozszczelnienie instalacji gazowej (czujnik gazu ziemnego, lpg), a przecież takie zdarzenia mają najpoważniejsze konsekwencje. Z tego względu oferujemy alarmy o szerokim zastosowaniu.

Elementy systemu alarmowego

Podstawowy system alarmowy składa się z kilku elementów, które sprawiają, że wszystko poprawnie działa. Najważniejszą częścią jest centrala sterująca całym obiegiem. To właśnie ona odpowiada za odbieranie sygnałów z czujników oraz odpowiednią reakcję, czyli włączenie alarmu.

Kolejnym elementem są czujki. Te części jako pierwsze mają styczność z czynnikiem uruchamiającym alarm. Odbierają sygnał wywołany przez konkretną akcję i przesyłają go do centrali. W zależności od miejsca wyróżnia się kilka rodzajów. Czujki zbicia szyby są nastawione na wychwycenie uderzenia lub dźwięku tłuczonego szkła. Kontaktronowe reagują, gdy łącznik – kontaktron, przestanie stykać się z magnesem, co będzie sygnalizować otwarcie drzwi lub okna. Czujki PIR rejestrują zmiany promieniowania podczerwonego oznaczającego pojawienie się w zasięgu działania ciała emitującego ciepło.

Następną częścią jest manipulator. Za jego pomocą można kontrolować cały system – włączanie i wyłączanie alarmu, ustawianie czasu, pinu oraz inne przydatne funkcje. Zazwyczaj ma prosty wyświetlacz, ekran i układ ochrony przeciwsabotażowej.

Sygnalizatory to ostatni element. Mają za zadanie powiadomić wszystkich w pobliżu o wtargnięciu. Robią to za pomocą sygnałów dźwiękowych bądź optycznych.

Alarmy – Jarocin

Systemy alarmowe projektujemy według potrzeb klienta oraz specyfikacji obiektu. Montaż systemów alarmowych wykonujemy we wszelkiego rodzaju obiektach; są to domy prywatne, budynki użytku publicznego, zakłady pracy, sklepy, placówki bankowe, markety i inne.

Wykonujemy montaż systemów alarmowych przewodowych, bezprzewodowych i mieszanych. Oferujemy kompleksową usługę, począwszy od wykonania projektu i kosztorysu poprzez wykonanie instalacji oraz zapewnienie obsługi gwarancyjnej
i pogwarancyjnej.

Na wykonane systemy alarmowe udzielamy 2 letniej gwarancji, świadczymy usługę konserwacji systemów alarmowych oraz zapewniamy 24h serwis.

Nasze systemy alarmowe wykonujemy na bazie renomowanych producentów takich jak: Satel, Rokonet, Risco, Paradox, Siemens, Bosch, Aritech, Crow, DSC, Optex; są to sprawdzone marki, które zapewniają że zbudowany na nich system alarmowy będzie działał długo i bezproblemowo.

Skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Przedstaw nam swoje oczekiwania wobec alarmu, a my zaprojektujemy, zamontujemy i uruchomimy system, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Systemy Alarmowe