Monitoring w Jarocinie 

Telewizja przemysłowa (CCTV) – Telewizja dozorowa

Systemy telewizji przemysłowej stają się nieodzownym elementem naszego życia. W ostatnich latach ze względu na spadek cen tych urządzeń, stały się one ogólnodostępne i obecnie możemy je napotkać nie tylko w galeriach handlowych, hipermarketach, zakładach pracy, stadionach, stacjach benzynowych, zabytkowych budynkach, ale także w małych sklepikach, domach, blokach i wszędzie tam gdzie jest potrzeba monitorowania pewnego obszaru.

Dlaczego warto zamontować system monitoringu w Jarocinie?

Ludzki wzrok ma swoje ograniczenia, dlatego nie zawsze jesteśmy w stanie wszystkiego dopilnować. Zwłaszcza, gdy decydujemy się na wyjazd, zostawiając swój dobytek bez nadzoru. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z wtargnięciem intruza do firmy, sklepu czy domu, warto zainwestować w system monitoringu. Pomoże chronić wnętrze obiektu oraz dostarczy materiał dowodowy w razie ewentualnego wszczęcia postępowania związanego z włamaniem lub kradzieżą.

Monitoring jest również przydatny na terenie zakładów pracy, w których wykonywane zadania – usługi lub np. produkcja – wiążą się z częstszym występowaniem niebezpiecznych sytuacji niż zwykle. Kamery pomogą w szybszym wykryciu zagrożenia, dzięki czemu zyskuje się dodatkowy cenny czas na samodzielne działanie bądź wezwanie odpowiednich służb.

Montaż systemu monitoringu w zakładzie pracy pozwoli także na stałą obserwację nie tylko ludzi, ale również maszyn i osprzętu. Jeśli dochodzi do jakichś problemów czy zastojów, w prosty sposób można sprawdzić, co jest przyczyną obniżonej jakości wykonywanych obowiązków – pracownicy czy awarie urządzeń.

Monitoring w miejscach publicznych, takich jak stacje benzynowe, sklepy, galerie handlowe czy zabytki, już sam w sobie stanowi czynnik odstraszający dla potencjalnych przestępców i wandali. W ten sposób właściciel obiektu daje sygnał, że obiekt lub teren jest chroniony, a jeśli dojdzie do naruszenia prawa, sprawcę spotkają nieprzyjemne konsekwencje.

Telewizja przemysłowa – montaż monitoringu w Jarocinie

Naszą ofertę montażu systemów telewizji dozorowej kierujemy do wszystkich grup, obsługujemy duże instytucje, firmy oraz odbiorców prywatnych.

Nasze systemy monitoringu działają na takich obiektach jak banki, markety, osiedla zamknięte, kamienice, autosalony i wiele innych – od projektu systemu poprzez wycenę i montaż telewizji przemysłowej.

Budowa podstawowego systemu monitoringu z zapisem obrazu:

  • KAMERA (kamery kompaktowe, kamery kopułowe, kamery zintegrowane z oświetlaczem podczerwieni, kamery szybkoobrotowe i inne)
  • REJESTRATOR CYFROWY DVR z dyskiem twardym
  • MONITOR
  • Osprzęt – przewody, wtyki, zasilacze